Тиждень імунізації

16.05.2019

Всесвітній тиждень імунізації відзначається щороку в останній тиждень квітня. Тема Всесвітнього тижня в цьому році - « Наш спільний захист ».

Імунізація ( за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я ) - це процес ,завдяки якому людина набуває імунітет або стає несприятливою до інфекційної хвороби ,який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби. Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції ,запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї .До інфекцій ,які можна запобігти щепленням відносять : кашлюк ,дифтерія, правець ,поліомієліт ,кір ,епідемічний паротит, краснуха , гепатит В , гемофільна інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит А, папіломавірусна інфекція. Дитина, яка не отримала щеплення проти тих чи інших інфекцій, наражається на великий ризик захворіти, особливо якщо таких дітей стає з року в рік більше.

Основні факти на користь вакцинації

  • Вакцинація захищає від хвороб, рятує людські життя і слугує запорукою здоров'я і довголіття.
  • Вакцинація проти інфекційних хвороб дозволяє захистити не тільки саму людину, якій зробили щеплення, а й оточуючих.
  • Саме вакцинація дозволила зменшити захворюваність на поліомієліт на 99 % в порівнянні з 1988 роком.
  • Вакцинація проти папіломи людини (ВПЛ) дозволяє запобігти аж до 90 % випадків раку шийки матки.
  • Кір - одна з найбільш вірулентних хвороб у світі. Найбільший ризик захворіти на кір, з ускладненнями аж до летального результату, загрожує маленьким дітям, які не пройшли вакцинацію.
  • Зараження краснухою під час вагітності може призвести до загибелі плоду або до вроджених дефектів. Вакцинація проти краснухи в дитячому віці забезпечує людині захист на все життя.
  • Вакцина проти гепатиту В забезпечує 95% -вий захист від зараження вірусом і розвитку викликаного ним хронічного захворювання і раку печінки.
  • Застосування комбінованих вакцин - наприклад вакцини проти коклюшу, дифтерії та правця (АКДП), дозволяє провести вакцинацію з мінімальною кількістю візитів в клініку і мінімальною кількістю ін'єкцій, тим самим знижуючи стрес для дитини.

Колективний імунітет

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дозволяє забезпечити повноцінний захисту населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, які можна запобігти щеплення - це називається колективний імунітет. При зниженні популяційного імунітету рівень захворюваності інфекціями ,проти яких проводиться вакцинація, зростає.

Календар щеплень

Вакцинація в Україні проводиться у відповідності до Календаря щеплень, який розроблено з урахуванням медичного досвіду , і на сьогодні, за умови його дотримання, він є найоптимальнішим для забезпечення повноцінного імунітету .

Профілактичні щеплення населенню в Україні здійснюються відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11.08.2014 року № 551 « Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».

Всупереч поширеним міфам, вакцина не може ослабити чи «перезавантажити » імунну систему , щеплення в жодному разі не може викликати аутизм , а ризик тяжких ускладнень після захворювання є набагато вищим , ніж ризик серйозних побічних реакцій після щеплення. Всі вакцини за Календарем профілактичних щеплень отримують діти і дорослі безоплатно. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно до 18 років. Дорослим роблять планові щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно до 18 років. Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Крім того, дорослі з груп ризику (медики, освітяни, студенти, військові, учасники ООС) можуть безоплатно вакцинуватись проти кору, паротиту і краснухи.

Вже майже два роки в Україні триває спалах кору. Найвищий рівень захворювання зафіксований в тих регіонах, де найнижчі показники рівня охоплення щепленнями.

Нині в Україні є абсолютно усі вакцини за Календарем. Вакцини для України за кошти Державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).Вони якісні і ефективні, перекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я і широко використовуються у різних країнах світу.

Заступник головного лікаря з охорони дитинства і материнства КП «Козятинський РМЦ ПМСД»      Радецька О.М.         





Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати