За дорученням Міністерства охорони здоров'я України,  представникам 27 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, 04.07.2024 року, вручили 50 ноутбуків, два з який отримав наш КП "Центр ПМСД Самгородоцької СР".

Як повідомила Перший заступник Начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна, ноутбуки закуплені коштом проєкту «Зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя (HEAL Ukraine)», який реалізується спільно зі Світовим банком.

«Завдяки новій техніці наші медзаклади матимуть доступ до сучасних технологій, і це допоможе працювати з електронною системою охорони здоров'я. Під пильним оком лікарів «первинки» перебувають родини Захисників і Захисниць, у їхніх руках - здоров'я цих людей. Саме вони найближчі до пацієнтів у громадах. Відтепер ЦПМСД матимуть більше можливостей для надання якісних, доступних і безбарʼєрних медичних послуг» резюмувала Перший заступник Начальника ОВА.

Дані ноутбуки передані лікарям амбулаторії, на яких вони вже успішно працюють.



       15 травня, вся країна відзначає Міжнародний день сім'ї – день наших з Вами родин.

     Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.

     Тож дозвольте у Міжнародний день сім'ї побажати Вам і Вашим рідним міцного здоров'я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї.



ВІТАННЯ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ!

Шановні сімейні лікарі!

Щиро вітаємо Вас із професійним святом!

У світі цей день щороку відзначають 19 травня. За ініціативи Всесвітньої ради сімейних лікарів WONCA, до якої також входить Українська асоціація сімейних лікарів, і був започаткований Всесвітній день сімейного лікаря.

Сьогодні сімейний лікар — це фахівець високої кваліфікації, який пройшов спеціальну багатопрофільну підготовку. Він може надавати профілактичну, лікувальну та реабілітаційну допомогу всім членам сім'ї: він — перша медична «інстанція», до якої ви і члени вашої сім'ї можуть звернутися в разі проблем зі здоров'ям.

Щиро дякуємо Вам за професіоналізм, витримку, самовідданість і сумлінну працю, вміння підтримувати та бути уважними до кожного, хто потребує вашої допомоги.

Нехай і у Вас – лікарів завжди буде поряд той, хто берегтиме Вашу віру та надію, зігріватиме Вас любов'ю та турботою! Побільше професійних здобутків, здорових пацієнтів та благополуччя!


                                                                                               Адміністрація КП "Центр ПМСД Самгородоцької СР"




ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ 2023: ЗСУ ЗАХИЩАЮТЬ НАС ВІД ВОРОГІВ, А МИ МАЄМО ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ХВОРОБ!

24 квітня 2023 року стартував Всесвітній тиждень імунізації. Його мета нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку.

Здоров'я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків.

Через війну росії проти України наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил України та тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ. Мінімум який ми можемо зробити, щоб зменшити навантаження на наших лікарів, зробити щеплення.

В Україні всі діти мають обов'язково отримати щеплення проти десяти захворювань:

  • туберкульозу,
  • поліомієліту,
  • дифтерії,
  • кашлюка,
  • правця,
  • кору,
  • гепатиту В,
  • гемофільної інфекції,
  • краснухи,
  • епідемічного паротиту.

Ці вакцини безоплатні, їх закуповують державним коштом. Для всіх дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця.

Відтоді як 220 років тому була винайдена перша сучасна вакцина, щеплення вже врятували життя багатьох поколінь, рятуватимуть і майбутні.

Переривання планової вакцинації — відповідно до національного календаря профілактичних щеплень — навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.

В останні роки показники охоплення щепленнями в Україні не перевищували 80%. Відтак, ще в жовтні 2021 року в Україні зафіксували спалах поліомієліту, а в січні 2022 року виявили другий випадок захворювання. Тепер в країні зафіксовано і спалах кору.

Важливо зробити й додаткові щеплення з урахуванням епідсезону — проти грипу та COVID-19. Якщо ви вже маєте 2 дози, то попіклуйтесь про бустерну чи додаткову. Про різницю між ними можна прочитати тут.

Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров'я громадян, і на систему охорони здоров'я загалом. Щороку вакцинація рятує 2–3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб. 

Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров'я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Ніхто не повинен померти від хвороби, яку можна попередити вакциною. У нас і так вистачає ворогів!  


Допомога первинній ланці від Червоного Хреста

На початку липня у відомстві підписали Меморандум про співпрацю із Вінницькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. В рамках нього на Вінниччині у партнерстві з італійським Червоним Хрестом створили мобільні медичні бригади, що працюють у віддалених селах. Три бригади вже працюють, формують ще сім. Мобільні бригади організовані для надання допомоги первинній ланці. На території Самгородоцької громади із 25.01.23р. по 02.03.23р. працювали дві мобільні медичні бригади, партнер яких – італійський Червоний Хрест. 

Керівництво Центру уклали угоду із координатором  мобільних медичних бригад Червоного Хреста у        м. Вінниці про виїзд двох бригад до населення Самгородоцької сільської ради. А саме: бригада сімейного лікаря та бригада лікаря, що проводить УЗ дослідження.

Медичні бригади складаються із лікаря, медсестри та водія. Вони вислуховували скарги пацієнтів, проводили первинний огляд, робили ЕКГ, УЗД-дослідження, швидкі тести на визначення рівня цукру в крові та гепатит. Від партнерів з Італії отримали ліки, і, за необхідністю, видавали їх пацієнтам безкоштовно.

Результати досліджень, через електронну пошту, передаються сімейним лікарям, а вони уже, за потреби, формують направлення до вузьких спеціалістів.

Мобільні бригади – це фактично допомога первинній ланці. За що висловлюємо свою подяку.

Працювали бригади в приміщеннях АЗПСМ та ФП. За цей час лікарі оглянули 524 пацієнта, із них проведено УЗД 73 особам.

По населеним пунктам:

Самгородоцька дільниця оглянуто: с. Самгородок 61 особу, в т.ч. 22 УЗД,

с. Вівсяники – 24 особи, с. Збараж – 17 осіб, с.Лозівка – 27 осіб, с. Лопатин – 27 осіб, с. Зозулинці – 16 осіб, с. Сошанське – 35 осіб, с. Воскодавинці – 31 особу, с.Миколаївка – 26 осіб.

Йосипівська дільниця – с. Йосипівка – 80 осіб, в т.ч. 26 УЗД, с. Михайлин – 33 особи.

Дубовомахаринецька дільниця – с. Дубові Махаринці – 21 особу, с. Журбинці – 30 осіб, с. Блажіївка – 19 осіб.

Козятинська дільниця – 77 осіб, в т.ч. 25 УЗД.

Між керівництвом КП «Центр ПМСД Самгородоцької СР» та координатором мобільних медичних бригад Червоного Хреста у м. Вінниці було досягнуто домовленості про повторний виїзд таких мобільних бригад у квітні місяці. Графік виїздів буде опублікований в об'яві додатково.


КП "Центр ПМСД Самгородоцької СР" отримала нове холодове обладнання

Структурні підрозділи КП « Центр ПМСД Самгородоцької СР» отримали партію холодильного обладнання, яке дозволить надійно зберігати вакцини, зокрема проти COVID-19, забезпечуючи дотримання «холодового ланцюга». Надійшло сертифіковане холодильне обладнання, зокрема 3 великих та 2 маленьких холодильників для належного зберігання імунобіологічних препаратів. Крім того, спеціально для складу зберігання імунобіологічних препаратів додатково поставлена морозильна камера. Загальна вартість холодильного обладнання складає 258 583,78 грн.

Дана партія — холодильники з льодовим захистом та морозильна камера з акумуляторами холоду — закуплена Міністерством охорони здоров'я України в рамках спільного проекту зі Світовим банком та в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), який доставив його в Україну, а потім до медичних закладів.

Відповідним наказом Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА, холодильники були розподілені серед лікувально-профілактичних закладів, які проводять щеплення населенню області. Зазначене холодильне обладнання отримали: Самгородоцька АЗПСМ, Йосипівська АЗПСМ, Дубовомахаринецька АЗПСМ, Козятинська АЗПСМ Самгородоцької сільської ради.

На сьогоднішній день все обладнання підключено до електромережі, працівники, які будуть працювати з ним, пройшли навчання та інструктаж.

Зберігання вакцин — це найтриваліший з етапів «холодового ланцюга», дотримання якого передбачено порядком, затвердженим МОЗ України. Закуплена техніка має автономну здатність підтримувати необхідну температуру, тож, навіть за відсутності енергопостачання, вакцини надійно зберігатимуться упродовж тижня.


ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!

Комунальне підприємство « Центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради» в кінці лютого 2023 року знову отримав препарат, який використовується для захисту щитоподібної залози під час радіоактивного випромінювання. Це таблетки калію йодид, які надійшли, як гуманітарна допомога в кількості 500 доз, 1000 таблеток по 65 мг ( з розрахунку на один прийом для дорослих рекомендована доза 125 мг)

Препарат розрахований на людей віком до 40 років, оскільки людям старшого віку нема сенсу його вживати, бо активність їхньої щитоподібної залози знижена і вона не поглинатиме радіоактивний йод так швидко, як це відбувається в молодих людей.

Роздають калію йодид безкоштовно. Для отримання препарату та рекомендацій щодо його застосування слід звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта.

У разі аварії на ядерних установках атомної станції може відбутися викид радіоізотопів йоду, цезію, стронцію та інших радіонуклідів. Значна частина викидів містить радіактивний йод, або так звані радіоактивні ізотопи йоду («поганий йод»). Якщо не вживати заходів захисту, то в такому разі радіоактивний йод дуже легко і швидко поглинається щитоподібною залозою (особливо у дітей) і може призвести до її захворювань.

Щоб зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, використовується калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою. Після прийому препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.

Приймати профілактичну дозу йодиду калію потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики!

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Не рекомендуємо прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.

КОМУ І В ЯКИХ ДОЗАХ ПОТРІБНО ПРИЙМАТИ ЙОДИДУ КАЛІЮ?

  • діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.

Людям старшим за 40 років калій йод не призначають!

Більше про йодну профілактику можна дізнатись у свого сімейного лікаря, терапевта.

Слід пам'ятати, що інші види йодних розчинів (спиртовий розчин йоду, розчин Люголя, повідон-йод) не всмоктуються та не накопичуються в щитоподібній залозі, отже, не захистять від радіоактивного йоду. Йдеться як про приймання всередину, так і про нанесення йодних сіточок.

Вживання зазначених препаратів в кращому випадку не принесе жодного ефекту, в гіршому — зашкодить (хімічні опіки ротової порожнини, стравоходу тощо). Тому єдиним препаратом для ефективної йодної профілактики залишається калій йодид.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ІНСУЛЬТОМ

Всесвітній день інсульту відзначається щорічно 29 жовтня, починаючи з 2006 року, коли Всесвітня організація охорони здоров'я прирівняла це захворювання до глобальної епідемії. Заходи, присвячені до цього Дня, спрямовані на підвищення обізнаності населення про проблему інсульту, необхідність своєчасного проходження профілактичних медичних оглядів та корекції факторів ризику.

Судинні захворювання головного мозку продовжують залишатися найважливішою медико-соціальною проблемою сучасного суспільства, що обумовлено їх високою процентною часткою в структурі захворюваності і смертності населення, значними показниками тимчасових втрати працездатності та первинної інвалідності.

Інсульт є причиною близько 6 млн смертей на рік у всьому світі та, як причина смерті, поступається лише ішемічній хворобі серця. Близько 80% людей, які перенесли інсульт, стають інвалідами, а 25% з них потребують протягом всього життя постійного догляду.

За даними статистики в ЛПЗ КП «Центр ПМСД Самгородоцької СР» за 9 місяців 2022р. зареєстровано 10 випадків інсульту (в 2021 р - 9 випадків), з них 2 випадки закінчились летально (в 2021 році - теж 2 випадки).

Інсульт - це гостре порушення кровообігу головного мозку, в результаті чого в певних його ділянках знижується або повністю припиняється кровотік. Захворювання характеризується появою вогнищевої (парези або паралічі кінцівок, мімічних м'язів, порушення мови і координації рухів) і/або загальномозкові неврологічної симптоматики (сильний головний біль, запаморочення, сонливість або, навпаки, збудження, порушення свідомості, аж до його втрати), яка зберігається більше 24 годин або ж призводить до смерті хворого у коротший термін.

Існує два види інсульту:

- ішемічний (75% всіх випадків захворювання), при якому судини мозку зберігають свою цілісність, але тік крові по одному з них припиняється через спазм або закупорки тромбом;

- геморагічний (25% випадків) відбувається при розриві кровоносної судини в глибоких структурах мозку або на його поверхні, в результаті чого утворюється внутримозговий або субарахноїдальний крововилив.


     Основними факторами ризику виникнення інсульту є:

  • Артеріальна гіпертонія. Судини мозку можуть витримувати високий тиск, однак якщо тиск підвищується постійно, стінки судин починають втрачати свою еластичність, при цьомупідвищується ризик розриву.
  • Різні порушення серцевого ритму можуть провокувати формування тромбів, тим самим підвищуючи ризик розвитку інсульту.
  • Ожиріння і підвищений рівень холестерину в крові.
  • Цукровий діабет. Один із наслідків цього серйозного захворювання - зміна структури стінок кровоносних судин. Вони стають тонкими й ламкими, що підвищує ризик їх розривів.
  • Аневризми судин головного мозку. Ці специфічні утворення мають більш тонкі стінки, ніж сама судина, на якому виникла аневризма. В результаті завжди існує ризик розриву аневризми і подальшого геморагічного інсульту.
  • Порушення згортання крові. Зміна складу крові, її «згущення», може викликати формування згустків, здатних викликати закупорку судин, в тому числі і в головному мозку.
  • Паління і зловживання алкоголем.

Початок захворювання зазвичай проходить безсимптомно. Але через кілька хвилин клітини мозку, позбавлені харчування, починають гинути, і наслідки інсульту стають помітними.

Можна виділити такі симптоми мозкового інсульту, які можуть проявлятися як в ізольованому вигляді, так і в певному поєднанні один з одним: 

- Раптово виникла слабкість, оніміння, порушення чутливості в руці і/або нозі (частіше на одній половині тіла);

- Раптово виникло оніміння та/або асиметрія обличчя;

- Раптово виникло порушення мови (невиразна або нечітка вимова) і нерозуміння звернених до людини слів;

- Раптове порушення зору на одному або двох очах (нечіткий зір, двоїння предметів);

- Раптово виникли труднощі при ходьбі, запаморочення, втрата балансу і координації;

- Раптовий дуже сильний головний біль.

Важливо відразу розпізнати симптоми інсульту, тому що час, за який можна встигнути відновити кровотік в артерії після ішемічного інсульту і зупинити загибель клітин головного мозку - «терапевтичне вікно» - 4-4,5 години. Чим раніше розпочато лікування, тим ефективнішим воно буде і дозволить уникнути несприятливих наслідків.

Профілактика інсульту грунтується на принципах здорового способу життя, а саме:

ПРОФІЛАКТИКА ІНСУЛЬТУ БАЗУЄТЬСЯ НА ОСНОВНИХ ПРИНЦИПАХ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ:

  • Знати і контролювати свій артеріальний тиск.
  • Відмовитися від куріння якомога раніше чи не починати курити взагалі.
  • Додавати в їжу якомога менше солі, відмовитися від консервів і напівфабрикатів, які містять її в надмірній кількості.
  • Дотримуватися основних принципів здорового харчування - їсти більше овочів і фруктів, відмовитися від доданого цукру і насиченого тваринного жиру.
  • Не вживати алкоголь. Ризик розвитку інсульту найбільш високий в перші години після прийняття спиртного.
  • Контролювати рівень холестерину в крові.
  • Регулярно займатися спортом. Навіть помірне фізичне навантаження - прогулянка або катання на велосипеді - зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, в тому числі і інсульту. За даними досліджень ризик інсульту у чоловіків і жінок, які регулярно займаються фізкультурою, скорочується на 25-30%. Сучасна медицина вважає, що дефіцит фізичної активності є важливим фактором розвитку серцево-судинних захворювань. Існують переконливі докази того, що фізична активність позитивно впливає на багато факторів ризику серцево-судинних захворювань, включаючи фактори ризику інсульту.
  • Дотримуватися режиму праці та відпочинку.
  • Підвищувати толерантність до стресу.

Пам'ятайте!Не варто змінювати все кардинально, краще розпочати з невеликих перемін.

Бажаємо Вам здоров'я!


20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням раком молочної залози

Указом Президента України № 42/2005 від 17 січня 2005 року введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням раком молочної залози.

Злоякісні новоутворення молочної залози є найбільш поширеною хворобою в структурі онкологічної захворюваності та залишається не вирішеною проблемою, тому що в неї сконцентровані медичні., соціальні, біологічні, демографічні та інші питання, пов'язані з зростанням захворюваності та смертності працездатного населення.

За причиною смерті новоутворювання молочної залози складають одно з перших міст, що вказує на достатню актуальність проблеми. Ці втрати мають соціальне значення на національному рівні та негативно впливають на демографічну ситуацію, тому що молоді жінки репродуктивного віку 15-49 років складаютЩорічно в Україні реєструються онкозахворювання репродуктивних органів з них більше, ніж у 16 тисяч - це рак молочної залози.

Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, є самообстеження молочних залоз; клінічне обстеження молочних залоз; мамографія.

Рання діагностика РГЗ можлива за умов виконання програм:

- самообстеження;

- лікарських профілактичних оглядів, спостереження і лікування передпухлинної патології;

- скринінгових обстежень і мамографічних досліджень.



Яку небезпеку несуть аварії на атомних станціях?

У разі аварії на ядерних установках атомної станції може відбутися викид радіоізотопів йоду, цезію, стронцію та інших радіонуклідів. В результаті викиду може утворитися радіаційна хмара, яка по своїй протяжності може забруднювати ґрунт, поверхні, їжу та воду. Крім того, опади з хмари можуть осідати на шкірі та одязі людини. Так виникає зовнішнє опромінення, а при споживанні забруднених харчових продуктів - внутрішнє. Значна частина викидів містить радіоактивний йод, або так звані радіоактивні ізотопи йоду («поганий йод»). Якщо не вживати заходів захисту, то в такому разі радіоактивний йод дуже легко і швидко поглинається щитоподібною залозою (особливо у дітей) і може призвести до її захворювань.

Значний ризик для здоров'я має внутрішнє опромінення, - коли радіоізотопи потрапляють в організм людини через вдихання повітря чи споживання забруднених продуктів.

Що таке йодна профілактика?

Щоби зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, використовується калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою. Після прийому препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.

Прийом калій йодиду - офіційне оповіщення

Приймати профілактичну дозу йодиду калію потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики! Таке оповіщення проводиться місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування - всіма доступними засобами масової інформації.

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Прийом препарату залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після. Не рекомендуємо прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.

Де брати калій йодид у разі потреби?

КП "Центр ПМСД Самгородоцької СР" інформує, що Департаментом охорони здоров'я та реабілітації облвійськадміністрації, наказом від 12.08.2022 року № 1428, був здійснений розподіл на заклади охорони здоров'я, навчальні медичні заклади лікарський препарат «Калій йодид», отриманий в якості гуманітарної допомоги. На наш заклад , згідно розподілу, було виділено 2000 пігулок. При розподілі даного препарату Департамент керувався кількістю працівників у закладі, кількістю ліжок. Розподілом було передбачено видачу препарату «Калій йодид» працівникам закладу, членам їх родин та студентам.

Отриманий препарат « Калій йодид» був перерозподілений між амбулаторіями Центру. А саме : Самгородоцька АЗПСМ отримала 560 пігулок ( задекларовано 4685 осіб). Йосипівська АЗПСМ - 250 пігулок ( задекларовано 1572 особи) , Д. Махаринецька АЗПСМ -250 пігулок ( задекларовано ( 1159 осіб) , Козятинська АЗПСМ - 700 пігулок ( задекларовано 7119 осіб)., адміністративний підрозділ - 20 пігулок.

Відповідно до рекомендацій заступника директора Департаменту ОЗ Бондаренкео Т.В. препарат був в першу чергу виданий працівникам КП « Центр ПМСД Самгородоцької СР» , членам їх родини, студентам. В зв'язку з тим, що після видачі, в амбулаторіях перебував на залишку препарат « Калій йодид, було прийнято рішення роздати його між населенням, яке обслуговують медичні працівники КП « Центр ПМСД Самгородоцької СР». Даний препарат видавався малозабезпеченим сім'ям, багатодітним особам, особам що перебувають під динамічним наглядом у лікарів, сім'ям мобілізованих осіб, внутрішньо-переміщеним особам, працівникам Самгородоцької СР, працівникам шкіл та інших верст населення.

В зв'язку з тим, що в Козятинська АЗПСМ підписали декларації пацієнти, які проживають в інших громадах ( Козятинська, Махнівська, Глуховецька), що також отримали препарат «Калій йодид» на своє населення, Центром було зроблений повторний перерозподіл препарату із Козятинської АЗПСМ до інших амбулаторій. А саме: Самгородоцькій АЗПСМ - 200 пігулок, Йосипівській АЗПСМ - 100 пігулок, Д. Махаринецькій - 120 пігулок. На даний час населення Самгородоцької ТГ, може отримати «Калій йодид» саме в цих амбулаторіях.

Кому і в яких дозах потрібно приймати йодиду калію?

  • діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) - 16 мг,
  • діти від 1 місяця до 3 років - 32 мг,
  • діти від 3 до 12 років - 62,5 мг,
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми - 125 мг.

І за можливості - спершу радитися з лікарем!

Які наслідки прийому йодиду калію?

Тимчасова блокада функції щитоподібної залози та одноразове введення йодовмісних препаратів практично не позначається на стані здоров'я дітей та дорослих. Але якщо приймати такі препарати протягом тривалого часу й у неправильному дозуванні, підвищується ризик зниження функції щитоподібної залози. Отже, приймати йодовмісні препарати для профілактики не варто.

Використання спиртового розчину йоду чи розчину Люголя є неефективним та завдасть лише шкоду!

Потрібно пам'ятайте також про інші заходи захисту у разі радіаційної аварії: перейти в укриття, щільно закрити вікна і двері (не здійснювати провітрювання), упакувати харчові продукти або помістити їх в закриті ємності, накопичити запас чистої води.



Правила поїздок між регіонами: які документи потрібні

З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебпезки. Стосуватимуться вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Норми не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів:

  • оформлений на порталі "Дія" або в однойменному додатку "жовтий" чи "зелений" міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • документ про отримання однієї дози вакцини - форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Наразі на етапі тестування перебуває COVID-сертифікат на підставі одужання пацієнта.

Його розробкою займаються Міністерство охорони здоров'я разом із Міністерством цифрової трансформації та Національною службою здоров'я.

Випуск COVID-сертифіката про одужання регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 677.

Підставою для отримання COVID-сертифіката стане одужання особи, якщо перед цим діагноз був підтверджений позитивним ПЛР-тестом. Документ може бути отриманий не раніше 14-го дня після встановлення діагнозу. Важливо, що і факт захворювання (позитивний ПЛР-тест), і факт одужання, мають бути підтверджені в електронній системі охорони здоров'я.

Такий сертифікат буде чинним 180 днів з моменту встановлення діагнозу. Оформити його можна буде в додатку "Дія". Коли він стане доступним для користувачів, його також можна буде використовувати для поїздок громадським транспортом між регіонами.

Отримання паперових довідок про факт перенесеної коронавірусної хвороби наразі не передбачено законодавством.

Таким чином, з 21 жовтня для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті можна буде використовувати або документ про щеплення проти COVID-19 або негативний результат тестування на COVID-19.

25.10.2021 р.


Що таке Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і як його отримати?

________________________________________________________________

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію - це паперовий документ, який ви можете отримати у лікаря, що проводив вам щеплення, чи у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.

У свідоцтві зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення. Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов'язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил. Інформацію про перелік країн, які визнають міжнародне свідоцтво про вакцинацію ви можете знайти тут tripadvisor.mfa.gov.ua. Перед поїздкою рекомендуємо також уточнювати цю інформацію на офіційних сайтах міністерств внутрішніх справ цільової та транзитних країн.

Підставою для видачі Міжнародного свідоцтва про вакцинацію є повний курс вакцинації.

Термін дії - 365 днів.

Інформацію щодо заповнення міжнародного свідоцтва про вакцинацію Ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=k8l1S_G8NFY

__________________________________________________________________

Що таке COVID-сертифікат і як його отримати?

________________________________________________________________

COVID-сертифікат - це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг Дія або в мобільному додатку "Дія". Його можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, і тому існує:

  • "Жовтий" СOVID-сертифікат - підтверджує факт отримання 1-ї дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати
  • "Зелений" COVID-сертифікат - підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення. Повна вакцинація може складатись з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двух доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac.

_________________________________________________________________

COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними?

___________________________________________________________

Внутрішні, відповідно до назви, діють тільки в Україні. Міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном. Наприклад, з міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн та користуватися ним всередині цих країн для входу на публічні заходи, до кафе, кінотеатрів і т.д. Це країни, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС, список учасників розширюється щомісяця, їх можна перевірити за посиланням ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_en

В Україні ж - внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно. Але, щоб користуватися міжнародним, потрібно мати при собі також паспортний документ.

COVID-сертифікат можна не лише показувати зі смартфона, а також роздрукувати. Зробити це можливо самостійно за допомогою порталу державних послуг "Дія" id.diia.gov.ua, на якому спершу зареєструватись, вказуючи свій мейл та телефон, потім замовити послугу covid-сертифікат, зачекати від 15 хвилин до кількох годин, поки документ у форматі pdf буде створено і про це вам прийде повідомлення, потім завантажити файл. Його можна роздрукувати чорним на білому папері і пред'являти в такій формі або завантажити в телефон і показувати з екрану.

25.10.2021 р

Вакциновані в реанімації. Лікарів це здивувало, і ось що вони з'ясували

Є два протоколи лікування. Один для вакцинованих і інший для невакцинованих

Абсолютно реальна історія. Без прізвищ, але реальна

Пару днів тому, в одній лікарні у реанімацію завезли одразу 7 людей із ковід-сертифікатом.
2 щеплення, повна вакцінація.

Завідувач відділенням, м'ягко кажучи, був здивований важкістю симптомів вакцинованих.

Так бути не мало.

За всіма стандартами та практикою, як його особистою, так і світовою - ковід у пацієнтів мав проходити набагато легше.
Бувають звичайно індивідуальні виключення, але тут 7 пацієнтів одразу!

Коротше, заввідділенням включив «режим лікаря Хауса» та провів з кожним індивідуальну бесіду.
Попередив, що є два протоколи лікування.

Один для вакцинованих і інший для невакцинованих, відповідно.

І якщо їх наплутати - то результати будуть дуже сумні:(((
Ну, я думаю, ви вже здогадались.

Всі 7! Карл - всі сім вакцинованих пацієнтів - купили собі сертифікат.

Висновки зайві.

Висновки у черзі до крематорію на два дні.

Це теж реальність.

пінг-понг.

УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ! 

Шановні жителі громад!

Доводимо до Вашого відома, що в Україні стартував  п'ятий етап вакцинації від COVID-19, під час якого щеплення можуть отримати всі бажаючі віком від 18 років.

В структурних підрозділах нашого Центру постійно діють пункти щеплення, а саме:

Доводимо до Вашого відома, що в найближчий час очікуються поставки вакцини Pfizer до пунктів щеплення та Центру масової вакцинації. Про наявність даної вакцини буде повідомлено додатково. На сьогоднішній день Ви можете записатись  на вакцинацію даним видом вакцини.

Онлайн-заявка на вакцинацію від COVID-19 залишковими дозами у Вінницькій області:

https://docs.google.com/forms/d/1GdlX_1O6P599jC49OzPVvGMeQ973Ig_unJHhCc1X2YE/viewform?fbclid=IwAR2SIvMtJ0kT37wDqBJNFUbokhI5q_l4w5HG0Prxc1qRMTOKAGFGJhzI06M&edit_requested=true


З 1 квітня прив'язки до районної чи міської лікарні більше не буде.

З 1 квітня прив'язки до районної чи міської лікарні більше не буде. І гроші за надану медичну послугу НСЗУ заплатить тій лікарні, яку обере пацієнт. Вимога купити ліки чи заплатити за аналізи, обстеження тощо - незаконна. Запам'ятайте номер - 16-77. Це гаряча лінія НСЗУ, яка буде збирати такі скарги і вживати відповідні заходи. Вона має право призупинити оплату і навіть розірвати договір з такою лікарнею.

         З 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи, в який включені медичні заклади, які надають спеціалізовану (районні, міські) та високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу. Між ними буде шалена конкуренція, боротьба за пацієнта, адже пацієнт зможе вільно обрати ту лікарню і спеціаліста, в якій хоче проконсультуватися чи прооперуватися. Прив'язки до районної чи міської лікарні більше не буде. І гроші за надану медичну послугу НСЗУ заплатить тій лікарні, яку обере пацієнт.

Що варто знати пацієнтам?

1. НСЗУ оплачуватиме медпослуги лише за скеруванням сімейного лікаря. Тож ті, хто ще не обрав свого сімейного лікаря і не підписав з ним декларацію, мають це зробити до 1 квітня. Чому це важливо? Якщо вам потрібно буде проконсультуватися у вузького спеціаліста (кардіолога, невролога, уролога тощо) чи лягти в лікарню на планову операцію, то потрібно буде скерування від сімейного лікаря. У такому випадку лікарні за лікування буде платити не пацієнт, а НСЗУ відповідно до затверджених тарифів.Якщо ви прийдете на прийом до спеціаліста без скерування, то за медпослугу заплатите з власної кишені. Виняток. З квітня без скерування сімейного лікаря безоплатно можна буде звертатися лише до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Усім без винятку безкоштовно нададуть екстрену медичну допомогу у всіх лікарнях.

2. Скерування до спеціаліста і медична карта пацієнта будуть електронними.  З квітня скерування до вузьких спеціалістів буде в електронному вигляді, як і медична картка пацієнта. На телефон пацієнта, якого сімейний лікар скеровує на консультацію до вузького спеціаліста, прийде відповідний код. Для літніх пацієнтів, яким непросто користуватися телефоном, код можуть роздрукувати. Пацієнт приходить, скажімо, до кардіолога і називає йому свій код. Кардіолог заходить в його електронну карту і бачить, з якими проблемами до нього сімейний лікар скерував пацієнта.

3. Прив'язки до міських чи районних лікарень більше не буде. Пацієнт матиме право обрати лікаря і лікарню, в якій хоче поправити своє здоров'я. Якщо раніше мешканця села будь-якого району скеровували до кардіолога, що працював в районній поліклініці чи лікарні, то з квітня цього не буде. Кожна людина може обрати для консультації чи планового лікування того лікаря і ту лікарню, яким довіряє, в яких ту чи іншу медпослугу надають краще, мають сучаснішу діагностичну апаратуру тощо. Тобто, кожен громадянин може сам вирішити, де йому проконсультуватися. Він може поїхати в лікарню сусіднього району, може приїхати в лікарню до Харкова чи Києва. І гроші за його лікування отримає та лікарня, яку вибрав пацієнт. Але, повторимо, має мати скерування сімейного лікаря.

4. Вимога купити ліки чи заплатити за аналізи, обстеження тощо - незаконна. Кожна медична послуга має свій тариф, згідно з яким НСЗУ платитиме лікарням за надані послуги. Скажімо, пологи коштуватимуть - 8136 грн, лікування інсульту - **19332 грн, інфаркту - 16001 грн тощо.До тарифів за медичні послуги не включено вартість лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів. Ними будуть забезпечувати централізовано за рахунок інших програм державного бюджету.

Тож якщо у квітні ви потрапите до лікарні чи на прийом до лікаря і вам скажуть купити ліки чи заплатити за обстеження, то ці вимоги - незаконні. Запам'ятайте номер - 16-77. Це гаряча лінія НСЗУ, яка буде збирати такі скарги і вживати відповідні заходи. Вона має право призупинити оплату і навіть розірвати договір з такою лікарнею.

Роз'яснення Національної служби здоров'я України

В Україні не передбачене масове безоплатне тестування на COVID-19, державним коштом тест роблять лише певним категоріям людей та у визначених випадках. Про це повідомляють у Національній службі здоров'я України

Хто має право на безоплатний тест

Право на безоплатний тест на COVID-19 мають:

  • особи, які звертаються за медичною допомогою і мають симптоми коронавірусної хвороби;
  • особи, які контактували із хворими на COVID-19;
  • медики та інші працівники закладів, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19, проходять тестування регулярно, незалежно від того, чи контактували із хворими;
  • працівники Національної гвардії та Національної поліції також підлягають регулярному тестуванню.

Особи з симптомами COVID-19, які не потребують госпіталізації, можуть пройти тестування амбулаторно - у них беруть зразки біоматеріалу в центрах тестування та відправляють на аналіз.

Планова госпіталізація пацієнта дозволена, якщо у нього негативний результат тесту на COVID-19, отриманий методом IФА або методом ПЛР, якщо пацієнт має імуносупресивний стан.

У разі, якщо пацієнт має позитивну реакцію на COVID-19, отриману за методом IФА, для вирішення питання щодо планової госпіталізації обов'язковим є тестування методом ПЛР.

Від 14 років підліток може самостійно укладати декларацію з лікарем первинки

Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з обраним лікарем (педіатром чи сімейним лікарем) вона може самостійно. Це закріплено в Основах законодавства про охорону здоров'я та у відповідному наказі МОЗ №503. Для підписання декларації індивідуальний податковий номер (ІПН) дитини не потрібен.
За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків. Для цього потрібні документи батька або матері (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон. З сімейним лікарем декларацію можна укласти з народження дитини.
Серед 29,9 млн громадян України, які мають декларації зі своїми лікарями, 6,5 млн дітей. З них 1,9 млн - віком до 5 років та 4,5 млн - від 5 до 17 років.
За даними опитувань U-Report серед молоді, чверть опитаних (26,6%) хотіли б отримувати консультації сімейного лікаря через соціальні мережі та месенджери, а 24,3% - телефоном. Зі змінами на первинній ланці всі ці варіанти комунікації з лікарем стали можливі. Більшість лікарів спілкуються зі своїми пацієнтами і телефоном, і через месенджери. У час карантину це стало ще більш актуальним та затребуваним.
Медичний заклад - перший в черзі вибору (85,9%), коли молодь потребує тестування чи ліків. Головне очікування від закладу - конфіденційність (62,6%). 82% опитаних підлітків проти того, щоб їхні медичні дані передавалися батькам без їхньої згоди.
"Батькам дуже важливо привчати дитину до правил здорового способу життя. Слід пояснити, що кожна людина - відповідальна за своє здоров'я. Від здоров'я дітей сьогодні залежить здоров'я всієї країни в майбутньому. У підлітковому віці треба дати право на усвідомлений вибір, зокрема, у виборі свого лікаря. Пацієнти, які досягли 14 років, можуть самостійно обирати лікаря, до якого звертаються за медичною допомогою. Це право закріплене в законодавстві. Ми зараз будуємо пацієнтоорієнтовану медицину.
Система охорони здоров'я мусить бути дружньою для дітей та підлітків. Часто медичні працівники раніше за батьків можуть першими дізнатися про проблеми підлітка. Але зазвичай такі пацієнти все одно потребують уваги батьків, адже без їх присутності або без письмової згоди батьків /опікунів лікар не має права проводити нічого, окрім консультації".
Кожна дитина в Україні може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. Для цього в неї має бути укладена декларація з педіатром чи сімейним лікарем. Медична допомога для дітей в рамках Програми медичних гарантій безоплатна.
Програма медичних гарантій передбачає значний перелік безоплатних послуг для дітей. Це, зокрема, медична допомога при народженні, яка є пріоритетною послугою і повністю покривається, вакцинація за Національним календарем, до якого входять щеплення від гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції, вибір педіатра чи сімейного лікаря та пакет послуг на первинці, консультації вузьких спеціалістів за електронним направленням лікаря первинки, невідкладна та планова стоматологічна допомога та стаціонарна допомога, включно з операціями за потреби.

Велике передвеликоднє прибирання провели працівники КП «Центр ПМСД Самгородоцькоі СР» на території Йосипівськоі АЗПСМ: було знищено сухі бурʼяни та розчищено чималу кількість кущів та дерев .На розчищеній території планується посадити молодий садок плодових дерев.

28.09.2021

Вакциновані в реанімації. Лікарів це здивувало, і ось що вони з'ясували
Леонід Ємець
Народний депутат 7 і 8 скликань
Вчора, 10:11 glavcom.ua
Розсилка
ВІДПРАВИТИ
Є два протоколи лікування. Один для вакцинованих і інший для невакцинованих
Абсолютно реальна історія. Без прізвищ, але реальна
Пару днів тому, в одній лікарні у реанімацію завезли одразу...

Ми переживаємо дуже складний період. Нічого схожого досі не знало наше покоління, не стикалося з подібним навіть покоління наших батьків і дідів. У світі з шаленою швидкістю поширюється хвороба, яка забирає тисячі життів. На боротьбу з пандемією коронавірусу піднялися мільйони людей у всьому світі. Протидіють новому захворюванню не тільки лікарі, а...

.

25.03.2020

В Україні введено режим надзвичайної ситуації

ЗАПАМЯТАЙТЕ! Зараження туберкульозомнайчастіше відбувається при вдиханні мікобактерій туберкульозу з дрібними краплями мокротиння та слини,які виділяє інфікована або хвора на туберкульозлюдина при кашлі або чханні, а також при вживанні продуктів від хворої на туберкульоз худоби, риби, птиці.

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) - це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

15 січня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах на період до 2023 року». У Вінницькій області їх десять.

8500 грн - за пологи, 19 500 грн - за лікування одного інсульту, 15 800 грн - за лікування інфаркту - саме стільки планує сплачувати Національна служба здоров'я України закладам охорони здоров'я за програмою медичних гарантій у 2020 році. Ці послуги будуть повністю безоплатними для українців, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх...

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

на зайняття вакантної посади директора комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради»

Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади директора комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради», відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року №1094 та наказу відділу соціального захисту населення, охорони здоров'я Самгородоцької сільської ради від 27.01.2025 року №5 «Про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради».

Найменування: Комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради».

Юридична адреса: 22163,вул. Деснянська, 2, с. Самгородок, Хмільницького району, Вінницької області,.

Основні напрямки діяльності комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради»:

  • організація надання населенню первинної медичної допомоги;
  • забезпечення належної доступності та якості первинної медичної допомоги прикріпленому населенню;
  • організація взаємодії із закладами охорони здоров'я, що надають вторинну медичну допомогу, третинну (високо спеціалізовану) медичну допомогу та екстрену медичну допомогу;
  • організація та надання невідкладної медичної допомоги.

Дата початку прийому документів для участі у конкурсі: 29.01.2025р.

Кінцевий строк прийому документів: 11.02.2025р.

Адреса приймання документів для участі в конкурсі:

Документи, крім заяви про участь у конкурсі, подаються в запечатаному вигляді за адресою: вул. Деснянська, 2, с. Самгородок, Хмільницького району, Вінницької області, 22163 або завантажуються на Єдиному веб-порталі.

Номер телефону та адреса електронної пошти для довідок:

телефон –096 88 76 404, 050 789 05 42,e-mail: sotszah@ukr.net

Для участі у конкурсі претендент подає копії таких документів:

1) паспорта громадянина України або посвідки на постійне проживання чи посвідки на тимчасове проживання (для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах);

2) заяви про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади за формою згідно з додатком 1;

3) резюме у довільній формі;

4) автобіографії;

5) документів про освіту, науковий ступінь, вчене звання, кваліфікаційну категорію, підвищення кваліфікації (надаються у разі відсутності відомостей про документ про освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти), що підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам до керівника закладу охорони здоров'я, а також трудової книжки (у разі наявності) або відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування або інших документів, що підтверджують досвід роботи);

6) конкурсної пропозиції обсягом не більше ніж 15 сторінок друкованого тексту;

7) витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»;

8) довідки про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, зокрема на предмет вживання психоактивних речовин, за формою, затвердженою МОЗ;

9) попередження стосовно встановлених Законом України «Про запобігання корупції» вимог та обмежень, підписане претендентом на посаду, за формою згідно з додатком 3;

10) заяви про відсутність у діях особи конфлікту інтересів за формою згідно із додатком 4;

11) підтверджень подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»).

Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подати скановані копії додаткових документів стосовно досвіду роботи, професійної компетентності і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації та інші).

Відповідальність за достовірність поданих документів покладається на претендента.

Кваліфікаційні вимоги до кандидатів на зайняття посади директора комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради»:

1. наявність вищої освіти другого (магістерського) рівня у галузях знань «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Державне управління», «Право» або «Охорона здоров'я»;

2. у разі наявності у претендента на посаду керівника закладу вищої освіти у галузі знань «Охорона здоров'я» також вимагається наявність спеціалізації за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров'я» або спеціалізації за однією з лікарських спеціальностей (для учасників конкурсу на зайняття посади керівника закладу, що надає виключно первинну медичну допомогу);

3. стаж роботи не менше трьох років за спеціальністю або в органах, установах, на підприємствах, в організаціях у сфері охорони здоров'я або одного року на керівних посадах;

4. володіння державною мовою, що засвідчується відповідним документом, визначеним Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»;

5. відповідність критерію доброчесності;

6. наявність управлінських навичок.

Також претендент повинен знати: Конституцію України, закони, постанови, укази, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування, які регулюють порядок діяльності закладу охорони здоров'я; профіль, спеціалізацію й особливості структури закладу охорони здоров'я; податкове та екологічне законодавство; перспективи, вітчизняні і світові тенденції технологічного, технічного, економічного і соціального розвитку галузі і закладу охорони здоров'я; можливості ефективного використання виробничих потужностей, наявних технологічних процесів, їх реструктуризації або заміни; кадрові ресурси закладу охорони здоров'я; порядок розроблення і затвердження бізнес-планів, фінансових планів (у разі необхідності) та програм виробничо-господарської діяльності; ринкові методи господарювання та управління; кон'юнктуру ринку; порядок укладення і виконання господарських та фінансових договорів, галузевих тарифних угод, колективних договорів та регулювання соціально-трудових відносин; вітчизняні і зарубіжні досягнення науки та технології у відповідній галузі виробництва і досвід завоювання позицій на світових та регіональних ринках продукції; основи економіки, менеджменту, маркетингу, організацію виробництва, праці та управління; етику ділового спілкування та ведення переговорів; трудове законодавство, технології інформаційного забезпечення управління, форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету; сучасні засоби комунікацій та зв'язку; сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом; методику визначення потреби в лікарських засобах, медичних виробах, обладнанні; специфіку менеджменту і маркетингу в галузі охорони здоров'я.

Одна і та сама особа не може бути керівником відповідного закладу більш як два строки підряд.

Вимоги до конкурсної пропозиції:

Конкурсна пропозиція може містити проект плану розвитку закладу на середньострокову перспективу (три - п'ять років), в якому передбачаються:

- план реформування закладу протягом першого року;

- заходи з виконання завдань закладу і результати аналізу можливих ризиків, пропозиції з поліпшення економічних та фінансових показників закладу, підвищення ефективності його діяльності, запобігання корупції;

- пропозиції щодо залучення інвестицій для розвитку закладу;

- пропозиції (відомості) щодо очікуваної динаміки поліпшення основних показників діяльності закладу.

Умови оплати праці директора комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради» із зазначенням істотних умов контракту визначається відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», від 29.12.2009 №1418 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров'я», від 11.05.2011 №524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України від 17.10.205 №1209/11489 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення».

Дата проведення конкурсу:,

12 лютого 2025 року о 10 годині - засідання конкурсної комісії з розгляду заяв претендентів і доданих до них документів.

12 лютого 2025 року о 12.00 годині - засідання конкурсної комісії із заслуховування конкурсних пропозицій учасників конкурсу, проведення з ними співбесіди та визначення переможця конкурсу.

Місце проведення конкурсу: приміщення відділу соціального захисту населення, охорони здоров'я Самгородоцької сільської ради – с. Самгородок, вул. Деснянська, 2.

Додаток №1

Голові конкурсної комісії ______________

____________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

____________________________________

____________________________________,

(прізвище, ім'я та по батькові претендента)

який (яка) проживає за адресою: ____________________________________

____________________________________,

____________________________________

(номер контактного телефону)

e-mail _________________@ ___________

(заповнюється друкованими літерами)

ЗАЯВА

Прошу допустити мене до участі в конкурсі на зайняття посади ______

_________________________________________________________________

(найменування посади та зазначення мотивів для зайняття посади)

Підтверджую достовірність інформації у поданих мною документах.

Інформацію про проведення конкурсу прошу повідомляти мені шляхом (проставляється позначка "+" навпроти одного із запропонованих способів):

□ надсилання листа на зазначену адресу;

□ надсилання електронного листа на зазначену електронну адресу;

□ телефонного дзвінка за номером ___________________________;

□ _______________________________________________________.

(в інший доступний спосіб)*

___ __________ 20___ р. ___________________

(підпис)

_______

* У разі неможливості передачі інформації в обраний спосіб повідомлення надсилається на адресу зазначеної у цій заяві електронної пошти.

Додаток №3

ПОПЕРЕДЖЕННЯ
про вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції»

Про вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», попереджений (попереджена).

____ __________20___ р.

________________
(підпис)

___________________
(прізвище, та ініціали)

Додаток №4

ЗАЯВА*
про відсутність конфлікту інтересів

Прізвище, ім'я, по батькові

Місце роботи

Номер контактного телефону

Електронна адреса

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

1. Чи наявні поточні інвестиції, вкладені Вами у суб'єкти господарювання, що можуть мати інтерес стосовно посади (найменування посади), зокрема прямі чи опосередковані інвестиції (наприклад, до холдингової компанії), крім інвестицій до інвестиційних фондів, недержавного пенсійного фонду та інших подібних інвестицій, які не контролюються Вами:

  • акції, облігації та інші цінні папери?

_____________________________________________

_____________________________________________

так**  ні 

2) комерційні підприємницькі інтереси (наприклад, спільне підприємство, партнерство)?

_____________________________________________

_____________________________________________

так**  ні 

2. Чи є Ви власником прав інтелектуальної власності, які можуть бути розширені або звужені за результатами роботи (назва посади), на:


  • патенти, знаки на товари та послуги, авторські права (включаючи заявки, що розглядаються)?

_____________________________________________

_____________________________________________

так**  ні 

2) запатентоване ноу-хау?

_____________________________________________

_____________________________________________

так**  ні 

3. Чи проводили Ви протягом останніх чотирьох років експертну оцінку, пов'язану з державною реєстрацією, клінічними/доклінічними випробуваннями (дослідженнями) лікарських засобів, що може стосуватися посади (назва посади)?

_____________________________________________

_____________________________________________

так**  ні 

4. Чи перебували Ви протягом останніх чотирьох років на посаді, на якій Ви представляли або захищали інтереси, які можуть бути пов'язані з посадою (назва посади)?

_____________________________________________

_____________________________________________

так**  ні 

5. Чи отримували Ви будь-які платежі (крім компенсації оплати за проїзд) або гонорари за публічні виступи/ публікації, що можуть стосуватися посади (назва посади)?

_____________________________________________

_____________________________________________

так**  ні 


6. Чи наявні інші обставини, в тому числі пов'язані з приватним інтересом Ваших близьких осіб, що можуть сприйматися як вплив на Вашу об'єктивність та незалежність?

_____________________________________________

_____________________________________________

так**  ні 

Зазначаю, що ця заява правдива і містить повну інформацію.

Погоджуюся на оприлюднення зазначеної у цій заяві інформації на офіційному веб-сайті органу управління.

____ _______ 20___ р. ________________

(підпис)

____________

* У цій заяві зазначаються обставини, що можуть становити приватний інтерес у сфері, в якій претендент на посаду планує виконувати свої службові обов'язки, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання повноважень.

До приватного інтересу належать фінансовий, професійний чи інший інтерес, а також інтерес, який може вплинути на результати такої роботи.

Також зазначається про такий інтерес близьких осіб претендента на посаду (осіб, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із претендентом (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також незалежно від зазначених умов — чоловіка, дружини, батька, матері, вітчима, мачухи, сина, дочки, пасинка, падчерки, рідного брата, рідної сестри, діда, баби, прадіда, прабаби, внука, внучки, правнука, правнучки, зятя, невістки, тестя, тещі, свекра, свекрухи, усиновлювача чи усиновленого, опікуна чи піклувальника, особи, яка перебуває під опікою або піклуванням претендента) та у разі наявності інших осіб, з якими претендент на посаду має важливі спільні інтереси та які можуть бути сприйняті як втручання в його діяльність (наприклад, роботодавця, співробітників тощо).

Відповідь "так" на поставлені питання не має наслідком необрання на посаду.

** У разі проставлення позначки "+" навпроти відповіді "так" дайте пояснення у таблиці.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати